Archívum: 2013. november

Megjelent: Rákok, kagylók, csigák, tintahalak – Piazza Gabriella-Hoitsy György

Rég tartogam magamban, és óriási kő esik most le a szívemről, hogy megoszthatom veletek a hírt: ma megjelent a Rákok, kagylók, csigák, tintahalak című ételreceptekkel fűszerezett gasztronómiai lexikon.

A legnagyobb öröm és megtiszteltetés számomra az, hogy Hoitsy Györggyel, Magyarország legkiemelkedőbb halbiológusával, a Lillafüredi Pisztrángtelep vezetőjével együtt hoztuk létre ezt a művet, amely remélhetőleg sok magyar családba juttatja el a tenger gyümölcseinek ismeretét, szeretetét, elkészítésüknek mikéntjét és egyben a vízi világ nagyra értékelését, megbecsülését is.

673332

A Corvina Kiadó ajánlójából idézek:

“A könyv bevezetője számos érdekes és hasznos ismeretet, valamint pótolhatatlan gyakorlati tanácsot tartalmaz. Olvashatunk benne
– a tenger gyümölcseinek dicséretéről,
– a rákok, kagylók, csigák, tintahalak élőhelyéről és biológiájáról,
– az állatok kifogásának és piacra szállításának módjáról,
– a vásárláskor figyelembe veendő szempontokról,
– a tisztítás és előkészítés mikéntjéről (fázisfotókkal illusztrálva),
– a lehetséges hőkezelési eljárásokról és fűszerezésről,
– valamint a borválasztás szempontjairól.
A könyv második részében a mintegy 40 faj részletes leírásához 69 ételrecept társul, amelyeket színes ételfotók illusztrálnak.”

Az ételfotók nagy része Török-Bognár Renáta munkája:

Langyos kalmár saláta sárga körteparadicsommal és rukolával

kisebb része saját kreáció:

Éti csiga burgundi módra

A stílus “klasszikus”, ahogy azt a korábban már meghatározott külső megkövetelte.

Az állatok hihetetlen aprólékossággal kidolgozott illusztrációit Licio Passon, olaszországi festőművész készítette:

kanadai homár

10 copy

36 copy

A borválasztásról szóló részt Csapody Balázs, a Kistücsök Étterem tulajdonosa lektorálta, és ő készítette el a fejezethez tartozó magyar bor ajánlót is.

Fogadjátok, olvassátok, főzzétek (és mindenképpen rejtsétek a karácsonyfa alá) a Rákok, kagylók, csigák, tintahalak című könyvet nagy-nagy szeretettel!

Frissítés 2015. január 3.: szep magyar konyv

Farkassügér (branzino) édesköménnyel

Hozzávalók 4 személyre:

A halhoz: 2 db kb. 300 g súlyú, tenyésztett farkassügér, só, frissen őrölt feketebors, csipetnyi őrölt édesköménymag, liszt, a sütéshez kevés napraforgó vagy kukoricaolaj

Az édesköményhez: 2 db nagy édeskömény gumó, só, frissen őrölt feketebors, 2 ek. frissen reszelt parmezán, néhány csepp frissen facsart narancslé, 40 g zsemlemorzsa, egy kis csokor petrezselyemzöld, 1 gerezd fokhagyma, extra szűz olívaolaj, 1 kk. vaj

DSC_1807

A fokhagymagerezdet megpucoljuk, áttörjük; a petrezselyemzöldet felaprítjuk, majd összekeverjük a zsemlemorzsával, a parmezánnal, csipetnyi borssal, és egy kevés extra szűz olívaolajjal.

Az édeskömény gumókat hosszanti irányban négyfelé vágjuk, lobogó, sós vízben puhára főzzük, majd lecsöpögtetjük, és egy vajjal kikent tűzálló tálba vagy sütőben is használható serpenyőbe tesszük. (Ha túl vastagnak találjuk a szeleteket, és szeretnénk sok illatos ropogós morzsát a végén a szánkban tudni, hosszában tovább felezhetjük az édeskömény gerezdeket.)

A farkassügért megtisztítjuk: lepikkelyezzük, uszonyait levágjuk, kizsigereljük, fejét eltávolítjuk. (A fejből és a farokrészből főzhetünk alaplevet. Ezt mélyhűtőben akár 3 hónapig is tárolhatjuk – jól fog jönni hallevesek, rizottók, tésztaszószok készítésekor.) A haltörzset 2-3 cm vastagon felszeleteljük, majd sóval és borssal befűszerezzük.

A lisztet az őrölt édeskömény maggal elkeverjük, és a halszeletek minden oldalát meghintjük vele. A szeleteket azonnal forró olajba helyezzük, és körbepirítjuk, majd ezeket is a serpenyőbe helyezzük. (Ügyeljünk arra, hogy ne pirítsuk sokáig a halat, nehogy később, a sütőben való grillezésnél kiszáradjon.)

Az édeskömény szeleteket megszórjuk a fűszeres-sajtos morzsával, meglocsoljuk néhány csepp frissen facsart narancslével, és 220 °C-ra előmelegített sütőben, grill programon, néhány perc alatt ropogósra sütjük.

 

Tőkehal fánk allioli mártással

Az étel a spanyol konyha kiváló ismerőjétől, Éva barátnőmtől származik. A receptet szinte szóról szóra tőle vettem át – ritka alkalom – látszik, hogy viszonylag egy hullámhosszon mozgunk, már ami a konyhát, de legalábbis a halételeket illeti. (Érdemes szétnézni a blogján, fázisfotókkal illusztrált, világos receptjeiért – nem csak a halasokért – én is odavagyok.)

Tőkehal fánk allioli mártással

Hozzávalók 4 személyre:

A fánkokhoz: 150 g sózott tőkehal filé, 1 tojás, 1 kk. szódabikarbóna, csipetnyi őrölt vagy mozsárban porrá zúzott sáfrány, 1 evőkanálnyi finomra aprított petrezselyemzöld, 2 ek. liszt, só, frissen őrölt feketebors, frissen reszelt szerecsendió, kb. 100 ml víz, a sütéshez napraforgó vagy kukorica olaj, a tálaláshoz citrom gerezdek

A mártáshoz: 2 gerezd fokhagyma, 1 tojássárgája (szobahőmérsékletű), kb. 150 ml napraforgó olaj, 1 tk. mustár, só

DSC_2154

A mártáshoz a fokhagymagerezdeket meghámozzuk, és egy kevés sóval, a mustárral valamint a tojássárgájával botmixer keverőpoharába tesszük. A mixert a pohár aljára helyezzük, bekapcsoljuk, és lassan, vékony sugárban hozzácsorgatjuk az olajat. Amikor a massza elkezd világossárgává, (majonézszerűvé) válni, a mixert rövid ideig fel-le mozgatjuk, hogy a mártás mindenhol egyformán besűrűsödjön.  Amíg a tőkehal fánk elkészül, az alliolit hűtőszekrénybe tesszük.

A sózott tőkehalat 48 órán keresztül hideg vízben áztatjuk (naponta 2-3 alkalommal lecseréljük rajta a vizet), majd megnyúzzuk, ha maradt benne szálka, csipesszel eltávolítjuk, a halhúst pedig finomra aprítjuk vagy ledaráljuk, és egy keverőtálba tesszük. Sóval, frissen őrölt borssal, valamint frissen reszelt szerecsendióval fűszerezzük, beleszitáljuk a szódabikarbónával elkevert lisztet, a tojást, és az egészet összekeverjük. Ezután, folyamatosan keverve, annyi vizet adagolunk hozzá, hogy nokedlitészta sűrűségű keveréket kapjunk.

Kb. negyed óráig pihentetjük, majd a masszából két kanál segítségével, bő, forró olajba kisebb diónyi fánkocskákat pottyantunk, és mindkét oldalukat aranybarnára sütjük. Konyhai papírtörlőn leitatjuk róluk a fölösleges zsiradékot, és citromgerezdekkel valamint a fokhagymás mártással azonnal tálaljuk.

Rozmaringos rizottó lazaccal és sütőtökkel

Hozzávalók 4 személyre: 280 g rizottóhoz való rizs, 280 g lazacfilé bőr nélkül, kb. 1 l hal vagy zöldség alaplé, 200 g sütőtök (tisztítva mérve), 1 ágacska rozmaring, 2 gerezd fokhagyma, 1 kis fej fehér hagyma, 100 ml száraz fehérbor, 3 tk. vaj, extra szűz olívaolaj, 4 tk. frissen reszelt parmezán, csipetnyi frissen reszelt szerecsendió, só, frissen őrölt feketebors

riso

A hagymát és a fokhagymagerezdeket meghámozzuk, előbbit finomra aprítjuk, utóbbit áttörjük. A lazacot és a sütőtököt közel azonos nagyságú, (kb. egycentis) kockákra vágjuk. Az alaplevet forráspontig hevítjük, melegen tartjuk.

Egy lábasban 2 tk vajat és egy kevés olívaolajat hevítünk, belehintjük a hagymakockákat és az áttört fokhagymát, és lassú tűzön üvegesre pároljuk. Hozzáadjuk a rozmaringágat, a rizst, a felkockázott tököt, megszórjuk sóval, egy kevés frissen őrölt feketeborssal, valamint csipetnyi frissen reszelt szerecsendióval, és 2-3 percig pirítjuk. Felöntjük a fehérborral, és amikor a bor szinte teljesen elpárolog, hozzáadunk egy merőkanálnyi forró hal alaplevet. Olykor-olykor megkeverve az alaplevet addig adagoljuk, amíg a rizs eléri az “al dente” vagyis “harapható”, nem teljesen puhára főtt, állagot. Ekkor a rozmaringágat eltávolítjuk, a rizshez adjuk a lazackockákat, a maradék vajat ill. a parmezánt, és nem több, mint 1-2 perc alatt az egészet készre főzzük. Forrón tálaljuk.

Krumplis tészta újratöltve – majoránnával és tenger gyümölcseivel

Hozzávalók 4 személyre: 280 g spagetti, 16 db kékkagyló, 12 db garnéla farok, 16 db vénuszkagyló, egy maréknyi kalmár csáp, 300 g burgonya, 1 salotta hagyma, 3 gerezd fokhagyma, 2-3 majoránna ág, 2 tk. frissen reszelt parmezán, 2-3 citromszelet + fél citrom, egy kis csokor petrezselyemzöld, extra szűz olívaolaj, só, frissen őrölt feketebors

linguine ai frutti di mare (2)

A kékkagylókat megtisztítjuk: a héjak illesztéséből kilógó rostos szálat, az ún. byssus fonalat egy határozott mozdulattal kihúzzuk, ha más kagylódarabkák és egyéb törmelékek vannak a héjhoz tapadva, késsel lepattintjuk. Végül mindegyiket durva szivaccsal folyó víz alatt megsikáljuk, többször váltott vízben leöblítjük. Amelyik ki van nyílva vagy törött, kidobjuk.

A garnéla farkakról lefejtjük a páncélt, a húst nem túl mélyen bevágjuk, és a bélcsatornát eltávolítjuk.

A vénuszkagylókat leöblítjük, a kalmárcsápok tövében ülő csőrszerű szájszervet eltávolítjuk.

A hagymát megpucoljuk, és nagyon finomra aprítjuk. A fokhagymagerezdeket meghámozzuk, kettőt félbe vágunk egyet áttörünk. A petrezselyemzöldet durvára aprítjuk. A burgonyát meghámozzuk, és nagyobb kockákra vágjuk.

Egy lábasban olívaolajat hevítünk, hozzáadjuk a hagymát, a fokhagymát, és üvegesre pároljuk. Belehelyezzük a burgonya kockákat, a majoránnát, és 2-3 percig pirítjuk. Megsózzuk, megborsozzuk, és lefedve addig főzzük, amíg a burgonya megpuhul. Ekkor beledobjuk a citromszeleteket, kanállal alaposan megnyomkodjuk, hogy az aromái kioldódjanak, majd a majoránnával együtt eltávolítjuk.

A citromos burgonyát a parmezánnal merülőmixer segítségével pépesítjük, félretesszük, melegen tartjuk.

Közben egy másik lábasban olívaolajat hevítünk. Hozzáadjuk a fokhagymagerezdeket, a petrezselyemzöldet, a kalmár csápokat valamint a garnéla farkakat, nagyságuktól függően kb. 1,5-2,5 percig pirítjuk, majd kivesszük, félre tesszük, és ezeket is melegen tartjuk. Hozzáadjuk a kagylókat, meglocsoljuk néhány csepp frissen facsart citromlével, megborsozzuk, és lefedve addig főzzük, amíg a kagylók kinyílnak. (Amelyik nem nyílik ki, kidobjuk.)

A kagylókat csipesszel kiszedjük, az alattuk keletkezett levet leszűrjük, és a pépesített burgonyához keverjük. Az üres kagylóhéjakat leválasztjuk, kidobjuk.

Ezalatt a tésztát lobogó, sós vízben kifőzzük, amikor eléri az “al dente”, (“harapható”, nem teljesen puhára főtt) állagot, leszűrjük. Összekeverjük a majoránnás burgonyapéppel, tányérokba szedjük, ráhelyezzük a kagylókat, a kalmár csápokat és a garnéla farkakat, és azonnal tálaljuk.

p.s. Ha a burgonyapép túl sűrű, hígítsuk a tészta főzővizével!

Zöldséges tőkehal

Hozzávalók 4 személyre: 280 g tőkehal filé bőr nélkül (nekem most sózott volt, amit 48 órán keresztül hideg vízben áztattam, naponta kétszer cseréltem a vizet), 1 db sárga kaliforniai paprika, 150 g cukkini, 250 g padlizsán, 1 nagy fej fehér hagyma, 2 gerezd fokhagyma, 150 g édeskömény, 100 ml száraz rozé, 300 g hámozott, darabolt paradicsom (ilyenkor már konzerv vagy sk. eltett), só, frissen őrölt feketebors, csipetnyi őrölt édeskömény mag, 1 ágacska kakukkfű, extra szűz olívaolaj

DSC_2319

A hagymát és a fokhagymát megpucoljuk, előbbit nagyobb kockákra, utóbbit papírvékony szeletekre vágjuk. A padlizsánt meghámozzuk, az édeskömény felső rétegét eltávolítjuk, a paprika csumáját, magjait és ereit eltávolítjuk. A zöldségeket a cukkinivel és a tőkehal filével együtt, kb. azonos nagyságú (2-3 cm-es) kockákra vágjuk. A kakukkfű levélkéit lecsipkedjük.

Egy lábasban kevés extra szűz olívaolajat hevítünk, hozzáadjuk az őrölt édeskömény magot,, a kakukkfű levélkéket, a fokhagyma szeleteket, a hagyma- és az édeskömény kockákat, majd az egészet aranybarnára pirítjuk. Felöntjük a borral, majd amikor az alkohol elpárolog, hozzáadjuk a többi zöldséget és a paradicsomot is. A zöldségeket megsózzuk, megborsozzuk, és lefedve kb. 40 percig pároljuk.

Végül hozzáadjuk a tőkehal kockákat, és 4-5 perc alatt az egészet készre főzzük. (Azon ritka ételek egyike ez, amelyek másnap is finomak.)

A múlt héten felajánlott, Az ízek harmóniája című könyvet pedig

az izek harmoniaja_borito

Balkai Mariann tudhatja magáénak.

Gratulálunk, Mariann, és mindenkinek köszönjük a megosztásokat, a játékot.

A következő napokban is nézzetek be hozzánk, új meglepetések várnak rátok!

Marinált mozzarella olajos szardellafilével

Hozzávalók 8 személyre (hideg előételként): 400 g bivalymozzarella, 100 g olajos szardellafilé, 2 kápia paprika, 1 gerezd fokhagyma, 2 mogyoróhagyma, 1 tk. csípős füstölt paprika, 2-3 ágacska friss kakukkfű, bazsalikomlevelek, 1 citrom, só, frissen őrölt feketebors, extra szűz olívaolaj

DSC_0863

A mozzarellát felszeleteljük, a paprika csumáját ereit, magjait eltávolítjuk, húsát hosszában negyedeljük, majd félcentis csíkokra vágjuk. A hagymát és a fokhagymát megpucoljuk, és papírvékony szeletekre vágjuk. A szardella filéket lecsöpögtetjük, és mindegyiket 3-4 darabba vágjuk. A citrom héját vékonyan lehántjuk, és 1 mm széles csíkokra vágjuk (vagy lereszeltjük, de legkönnyebb dolgunk citrom dekoráló késsel lesz). A bazsalikomleveleket apró darabokra tépkedjük, a kakukkfű leveleit lehúzzuk az ágacskákról.

Egy serpenyőben kevés olívaolajat hevítünk, hozzáadjuk a hagymát és a fokhagymát, majd lassú tűzön üvegesre pároljuk. Meghintjük a füstölt csípős pirospaprikával, összekeverjük, levesszük a tűzről, és kihűtjük.

Egy tál aljára egy réteg mozzarellát rakunk. Ráhelyezünk néhány szardellafilét, meglocsoljuk a hagymás-paprikás olajjal, megintjük paprika és citromhéj csíkokkal, kakukkfű levélkékkel és bazsalikom levél darabkákkal, sózzuk, borsozzuk, végül befedjük egy újabb réteg mozzarellával. A rétegzést addig folytatjuk, amíg a hozzávalók el nem fogynak (nekem már a tetejére nem jutott szardella). Behűtve, meleg pirítóssal, előételként tálaljuk.

Az eredeti ötlet Mammától (pontosabban phzstől, mi több, Jamie Olivertől) származik, bár a mostani, tejföl mentes verziónak vajmi kevés köze van az original recepthez. Számtalanszor készítettem már, tavasszal fokhagymával és zöld spárgával, nyáron tejföllel, lime lével meglocsolva, a szardella, a hagyma és a kápia paprika általában ősz felé csúszik a sajtrétegek közé… Családi összejövetelek alkalmával nem hiányozhat az asztalunkról, és elárulom, mindig ez az első előétel, ami az utolsó csepp olajig eltűnik a tányérokból.

És egy remek lehetőség: még ma  (nov. 20.) délután négyig a Tarka Bárka Facebook oldalán megnyerheted ezt a könyvet:

az izek harmoniaja_borito

részletek itt:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=693744000644409&set=a.366984579987021.88824.349386095080203&type=1&theater

Főtt cékla tonhalas szósszal

Hozzávalók 8 személyre (hideg előételként): 500 g cékla, 1 tojás sárgája (szobahőmérsékletű!), 2 gerezd fokhagyma, 1 tk. mustár, kb. 150 ml napraforgó olaj, 100 ml tejföl, 2 tk. kapribogyó, 100 g olajos tonhal konzerv, só, frissen őrölt feketebors, néhány petrezselyemlevél

DSC_0896

A tonhal konzervet lecsöpögtetjük, és a kapribogyóval együtt finomra aprítjuk.

A céklát alaposan megmossuk, sós vízben puhára főzzük. Ezután leszűrjük, meghámozzuk, 2-3 mm vékony karikára vágjuk, és a szeleteket kissé egymásra csúsztatva egy tányérra rendezzük.

A fokhagymagerezdeket megtisztítjuk, félbe vágjuk, és a mustárral, egy kevés sóval valamint a tojássárgájával egy keverőpohárba tesszük. Belehelyezzük a mixert, bekapcsoljuk, és vékony sugárban hozzácsorgatjuk az olajat. (Fontos, hogy a tojás szobahőmérsékletű legyen, másképpen a hozzávalók nem keverednek el megfelelően.) Hozzáadjuk a tejfölt, a tonhalkonzervet és a kapribogyót, megborsozzuk, ha szükséges, megsózzuk, és alaposan összekeverjük (esetleg a botmixerrel krémesre dolgozzuk).

A mártást a főtt céklára öntjük, és egész vagy aprított petrezselyemzölddel a tetején behűtve tálaljuk. (Kifejezetten jól mutat, ha egyszemélyes adagokat készítünk belőle.)

Rakott tészta vörösmárnával

Hozzávalók 4 személyre: 280 g penne, 12 db bajuszos vörösmárna, 4 db datolyaparadicsom, 25 g vaj, 2 ek. liszt, 150 ml tej, 100 ml hal alaplé, 50 g sós ricotta, 2 gerezd fokhagyma, bazsalikomlevelek, só, frissen őrölt feketebors, frissen reszelt szerecsendió

DSC_8913

A vörösmárnákat kizsigereljük, uszonyaikat levágjuk, végül a megtisztított halat kifilézzük. (Így filézünk.) A filéket félretesszük, a fejekből eltávolítjuk a kopoltyúkat és a szemeket, majd a gerinccel és a nyesedékkel együtt egy kis lábasba tesszük. Felöntjük annyi vízzel, amennyi ellepi, felforraljuk, leszedjük a tetején keletkező habot, és gyöngyözve kb. 30 percig főzzük. Az alaplét gézzel bélelt szűrőn átszűrjük, ami a szűrőben marad kidobjuk.

A fokhagymagerezdeket meghámozzuk, áttörjük. A paradicsomokat egy percre forrásban lévő vízbe mártjuk, héjukat leszedjük, húsukat nagyobb kockákra vágjuk. (A héjleszedés nálam kimaradt, de legközelebb semmiképpen nem mulasztom el!) A bazsalikomleveleket kisebb darabokra tépkedjük.

Elkészítjük a ricottás fehérmártást: A sós ricottát 1-2 ek. hal alaplével, botmixer segítségével pépesítjük. A tej és kb. 100 ml hal alaplé keverékét felmelegítjük.

A vajat egy lábasban felhevítjük, hozzáadjuk a lisztet, és alacsony lángon 3-4 perc alatt megpirítjuk (csak finoman, a lisztnek nem szabad sötét színűre pirulnia!). Hozzáadjuk a forró tej-hal alaplé keveréket, és folyamatosan kevergetve 3-4 perc alatt besűrítjük. (Ha túl sűrűnek találjuk, alaplével tovább hígíthatjuk.)

A mártást levesszük a tűzről, elkeverjük benne a pépesített ricottát, majd sóval, frissen őrölt feketeborssal és frissen reszelt szerecsendióval fűszerezzük.

Közben a tésztát lobogó, sós vízben kifőzzük. Amikor eléri az “al dente” (harapható, nem teljesen puhára főtt) állagot, leszűrjük, és összekeverjük a mártással.

A vörösmárna filéket papírtörlővel megszárítjuk, majd sóval és frissen őrölt feketeborssal befűszerezzük.

Egy serpenyőben olívaolajat hevítünk, és megpirítjuk benne a fokhagymát. Hozzáadjuk a paradicsomkockákat és a széttépkedett bazsalikomleveleket, majd nagy lángon nem több 30 másodpercig pirítjuk.

Egy tűzálló tálat vékonyan kivajazunk, belehelyezzük a tészta felét, meglocsoljuk a fokhagymás-bazsalikomos paradicsommal, majd ismét egy réteg tészta, és ismét fűszeres paradicsomkockák következnek. A befűszerezett vörösmárna filéket a tészta tetejére helyezzük, meglocsoljuk azzal, ami a serpenyő alján maradt, és 200 fokra előmelegített sütőben (alsó-felső sütés) kb. 10 perc alatt készre sütjük.

Makrélás-paradicsomos babsaláta

…mert a konzerv hal is hal és mert az utolsó paradicsomok még ehhez az ételhez is tökéletesen megfelelnek (ja, és főleg mert még mindig nem vagyok hajlandó elfogadni ezt az esős, ködös, szomorú és végtelenül hosszú, csúnya őszt).

Makrélás-paradicsomos babsaláta

Hozzávalók 4 személyre: 200 g száraz barna bab, 150 g paradicsom, 50 g sárgarépa, 50 g angol zeller szár, 1 babérlevél, 1 gerezd fokhagyma, 1 rozmaring ágacska, 200 g csípős olajos makréla, néhány csepp fehérborecet, só, frissen őrölt feketebors, extra szűz olívaolaj, nagy csokor petrezselyemzöld

DSC_8847

A paradicsomokat egy percre forrásban lévő vízbe mártjuk, héjukat lehúzzuk, húsukat felkockázuk. A sárgarépát meghámozzuk, a fokhagymagerezdet félbe vágjuk, héját lehúzzuk, a petrezselyemzöldet finomra aprítjuk.

A babot 8-10 órán keresztül áztatjuk, majd a babérlevéllel, a rozmaring ágacskával, a fokhagymával, a paradicsomgerezdekkel, és a zellerrel együtt sós vízben puhára főzzük.

A rozmaringágat és a babérlevelet kidobjuk, a babot leszűrjük és egy keverőtálba öntjük.

A makrélát lecsöpögtetjük.

A főtt répát a zellerrel és a fokhagymával együtt botmixerrel pürésítjük, majd a finomra aprított petrezselyemzölddel és a hallal együtt ezt is a keverőtálba tesszük. Jó adag feketeborsot őrlünk rá, meglocsoljuk egy kevés extra szűz olívaolajjal valamint néhány csepp fehérborecettel, végül az egészet összeforgatjuk, és langyosan tálaljuk.

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!